Widowisko akrobatyczne "Prometeusz"

Akrobatyczne widowisko „Prometeusz” z chórem i orkiestrą w Szczecinie! Wielki hit wrocławskiej sceny teatralnej, zagrany już w kilkunastu miastach polski ponad 100 razy dla ponad 100 000 widzów obchodzi swoje dziesięciolecie! Twórcy zapraszają na wyjątkowy pokaz spektaklu w ramach jubileuszowego tournée!

15 czerwca 2024
21:00
KUP BILET!

Agencja artystyczna Everest Production zaprasza na wyjątkowy pokaz „Prometeusza” w ramach jubileuszowego tournée już 15 czerwca w Teatrze Letnim w Szczecinie! Scena będzie kipieć od muzycznej energii!

Wszystkie utwory usłyszymy w nowych aranżacjach, za które odpowiada Elżbieta Sokołowska, a które usłyszymy na żywo wraz z towarzyszącym 20-osobowym chórem Wroclove Musical Choir! Całości dopełni Orkiestra Kameralna Silesia Art Collective pod batutą Mateusza Walacha - razem na scenie zobaczymy 60 artystów! To będzie „Prometeusz” godny swego jubileuszu!

Głosy po pokazie we Wrocławiu, 20 października 2023 r.:

„Twórcy wybornie budują napięcia serwując widzom amplitudę doznań, zestawiając ze sobą sceny zabawne z dramatycznymi, spektakularne z kameralnymi, dynamiczne z wyciszonymi.”

Dorota Olearczyk, PIK

„To już nie tylko spektakl akrobatyczno-taneczny, ale rozbudowane mega widowisko ze świetną, skomponowaną specjalnie dla niego muzyką, orkiestrą, a także śpiewającymi w starożytnej grece chórem i solistami. Może śmiało ruszać nie tylko w polskie, ale międzynarodowe trasy.”

Dagmara Chojnacka, Radio RAM

„To coś, czego powinniście doświadczyć - gęsia skórka gwarantowana!”

Natalia Jarczyńska, Broadway World

_________________________________________

„Prometeusz” jest taneczno-akrobatycznym show zbudowanym na efektownych akrobacjach, elementach teatru antycznego i hipnotyzującej muzyce. Reżyser - Kamil J. Przyboś, oparł je na micie o Prometeuszu, który za pomocą wykradzionego bogom ognia budzi w ludziach rozum, myślenie, kreatywność, pasje i zainteresowanie światem.

Imponujący rozmachem spektakl opiera się na ruchu, ale nie jest spektaklem stricte tanecznym ani pantomimicznym. Jako główny środek wyrazu artyści wykorzystują szeroko rozumiany ruch sceniczny, taniec, akrobacje oraz ekwilibrystykę cyrkową. Zobaczymy zarówno zapierające dech w piersiach ewolucje, porywający taniec i grę aktorską, ale również znakomicie opowiedzianą historię będącą demonstracją możliwości ludzkiego ciała.

Formą „Prometeusz” nawiązuje do wielkiego dziedzictwa teatru antycznego, nadając mu nowoczesny wydźwięk, który zachwyca i inspiruje. 10-lecie spektaklu jest idealną okazją do zaprezentowania go w odświeżonej i rozbudowanej artystycznie formie.

_________________________________________

 • „Prometeusz”
 • 15 czerwca 2024, g. 21:00
 • Teatr Letni w Szczecinie

Twórcy:

 • Kamil J. Przyboś - scenariusz i reżyseria, scenografia, adaptacja muzyczna
 • Maja Lewicka - choreografia
 • Marta Brendel - opieka i nadzór przygotowania choreograficznego
 • Magdalena Zawartko - przygotowanie wokalne
 • Elżbieta Sokołowska - kompozycje i aranżacje muzyczne
 • Anna Chadaj - kostiumy
 • Tomasz Filipiak - reżyseria świateł
 • Marcin Smiatek - realizacja oświetlenia
 • Adam Bąkowski - realizacja dźwięku

Muzyka na żywo w wykonaniu: Chóru Wroclove Musical Choir pod opieką Magdaleny Zawartko oraz Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod kierownictwem Mateusza Walacha

Organizator: Everest Production

Wstęp z dziećmi od 6 roku życia.
Czas trwania: 90 minut

Więcej o spektaklu: https://spektaklprometeusz.com/

 

Zdjęcie: /media/1920/wydarzenia2024/20240426_130512_502534.jpg