Podziwiaj prace szczecińskich artystów w Galerii Amfiteatr

Na pięknym tarasie naszego amfiteatru można podziwiać prace 17 artystów.

- Prezentujemy artystów szczecińskich i związanych ze Szczecinem. Chcieliśmy dać im możliwość, że żeby mogli pokazać, jak widzą nasze miasto - mówi Anna Lemańczyk, dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej. - Od wielu lat pokazujemy twórczość lokalnych artystów, jak choćby tu niedaleko, na Różance, gdzie prezentują się m.in. plastycy i muzycy. Zależy nam na tym, żeby pokazać, że Szczecin jest artystyczny. I że warto wyjść ze sztuką w przestrzeń miejską.

Dlaczego Teatr Letni?

- To jedno z najpiękniejszych miejsc w Szczecinie. Spaceruje tutaj mnóstwo ludzi. Ktokolwiek przechodzi obok naszej wystawy, ten robi zdjęcia. Teraz tysiące ludzi będzie miało okazję obcować z pracami lokalnych artystów, które uważam, że są na wysokim poziomie - dodaje Anna Lemańczyk.

- Bardzo nam miło, że państwo tak licznie nas odwiedzili. Ideą Galerii Amfiteatr jest promocja artystów związanych ze Szczecinem i z regionem pomorza Zachodniego oraz ukazanie różnorodności form sztuki dziejących się w naszym regionie - podkreślają Katarzyna Zimnoch i Paweł Kleszczewski (Konik Studio), kuratorzy wystawy.


 


Zdjęcie

Galeria Amfiteatr_Stage 1 to pierwsza wystawa kuratorskiego projektu duetu Katarzyna Zimnoch i Paweł Kleszczewski (Konik Studio), realizowanego we współpracy ze Szczecińską Agencją Artystyczną.

Wystawa pokazuje prace wyłonione w naborze konkursowym przez jury w składzie: Katarzyna Zimnoch, Paweł Kleszczewski, Agnieszka Lamprecht i Arkadiusz Polewka.

- Nadesłano ponad sześćdziesiąt zgłoszeń, z których jury wyłoniło prace siedemnastu artystów - zapowiada Katarzyna Zimnoch. - Na wystawie zobaczymy malarstwo, grafikę warsztatową i cyfrową, fotografię- w jej różnych odsłonach, kolaże, a także tkaninę i jej oblicza.

Artyści: Renata Ramola, Marta Wlazińska, Damian Róż, Paweł Kula, Krzysztof Kuźnicki, Marzena Marcinkiewicz, Ryszard Słowicki, Aleksandra Gisges-Dalecka, Ela Blanka, Magdalena Myszkiewicz, Magdalena Tyczka, Maria Kula, Maciej Osmycki, Dawid Czajkowski, Wojciech Mazur, Katarzyna Górewicz, Jowita Żychniewicz

Wystawa potrwa do sierpnia 2024.