Teatr Letni w 2024. Kolejny sezon czas zacząć! Co przed nami?

Zapowiada się atrakcyjnie -  wiele różnorodnych koncertów, kabarety, wydarzenia artystyczne, stand-y, a nawet gala sportów walki! W repertuarze m.in. Vito Bambino, Wielki Turniej Tenorów, zwycięzca Eurowizji, członek kultowego zespołu The Kelly Family i wielu innych! 

Wydarzenia dla dzieci i dla dorosłych, dla tych, którzy - jak mawiał klasyk - lubią tylko te piosenki, które dobrze znają, ale i dla tych, którzy szukają nowych wrażeń, nie tylko muzycznych. Wszystko to odnajdą na pewno w Amfiteatrze w parku Kasprowicza.

Galeria Amfiteatr

Wszystko rozpoczęło się całkowitą nowością – Galerią Amfiteatr, która zainaugurowała działalność 6 maja na tarasie Teatru Letniego.

To kuratorski projekt duetu Katarzyna Zimnoch i Paweł Kleszczewski (Konik Studio), który ma na celu promocję artystów ze Szczecina i Pomorza Zachodniego.

Zaprezentowane prace zostały wyłonione w konkursie i zostały wybrane przez profesjonalne jury.  

- Galeria Amfiteatr to przestrzeń plenerowa otwierająca się na spektakularną bryłę Teatru Letniego. Idea otwartości zawarta w bryle obiektu jest także myślą przewodnią galerii.– wyjaśnia Katarzyna Zimnoch, kuratorka projektu.


Zdjęcie

Co przed nami?

Sportowe emocje

11 maja czeka nas moc sportowych wrażeń podczas Seaside Battles MM 5. Po niezwykle udanej gali w czerwcu ubiegłego roku, organizacja SBS ponownie zawita do szczecińskiego amfiteatru, aby dać kibicom sportów walki emocje na najwyższym poziomie. 
W karcie walk nie zabraknie dobrze znanych lokalnych bohaterów, takich jak aktualny zawodnik organizacji KSW - Wojciech Kulkinio Janusz,  Grzegorz Patra czy Kamil Kaczmarek. Oprócz standardowych walk w MMA, będziemy mieli okazję oglądać pojedynek bokserski, także w formule muay thai.

Sand-up i kabarety

Tuż po sportowych emocjach – 18 maja Amfiteatr zostanie oddany we władanie stand – upu. Wystąpi czołówka polskich standuperów, m.in. Kacper Ruciński – jeden z prekursorów tego gatunku w Polsce i Wiolka Walaszczyk – jedna z najpopularniejszych standuperek, także  Adam Van Bendler, Błażej Krajewski, Tomasz Boras, Czarek Sikora czy Tomek Kołecki.

Ale to nie koniec śmiechu, bo 25 maja na widzów czeka prawdziwa komediowa i satyryczna uczta, czyli Polska Noc Kabaretowa 2024 ! „Przybywamy do Was z najbardziej wysportowaną kabaretową ekipą wszech czasów. Po miesiącach treningów, wycieńczających obozów szkoleniowych i niekończących się przygotowań przedstawiamy program pobijający wszystkie rekordy świata. Mamy zamiar pokazać kabaretowy program na miarę igrzysk olimpijskich” – zapowiadają wykonawcy. A kogo zobaczymy tym razem ? Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret K2, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Paranienormalni, Kabaret Smile.  
Kabaretowe występy powrócą we wrześniu. 8. 09.  wystąpi Kabaret – Hrabi z program „Lubię to” - swoim „the best of”, czyli kompilacja skeczów i piosenek, ze wszystkich programów kabaretu. 

Muzyka, muzyka 

Sezon koncertowy rozpocznie się 29 maja lokalnym akcentem. Szczecińscy muzycy zapraszają na „Wielką Galę Muzyki z Bajek”! Ponad 200 artystów na scenie wykona największe hity z ulubionych bajek Walta Disney'a.

Dwa dnia później czeka nas spektakl” Mamma Mia” – to prawdziwa rewia musicalowa z tancerzami i muzyką "na żywo”. 
A już 31 maja Michael Patrick Kelly zaprezentuje swój koncert „BOATS”. Piosenki inspirowane prawdziwymi wydarzeniami tworzą show z zachwycającą oprawą. Jako była dziecięca gwiazda i mnich a obecnie działacz pokojowy i odnoszący sukcesy artysta solowy niesie ze sobą historię życia, która czyni go szanowanym i podziwianym daleko poza przemysłem muzycznym.

Lipiec  przyniesie m.in. symfoniczne interpretacje hitów legendarnego zespołu ABBA. 

Sierpień rozpocznie się koncertem (7 sierpnia) szwedzkiego wokalisty popowego - Måns Zelmerlöw  Zadebiutował w 2007 roku albumem pod tytułem "Stand by For...", który w Szwecji pokrył się złotem. W 2015 roku Måns Zelmerlöw zwyciężył w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji w Wiedniu z piosenką "Heroes". 

10 sierpnia w amfiteatrze gratka dla wszystkich wielbicieli muzyki francuskiej, czyli „Chansons de Paris!”. W wykonaniu gwiazd Royal Orkiestry Jarosława Barowa, usłyszymy największe przeboje, takich artystek i artystów, jak m.in.  Dalida, Alizze, Celine Dion, Joe Dassin, Charles Aznavour, Edith Piaf czy Mireille Mathieu, 

30 sierpnia  Vito Bambino na scenie Teatru Letniego. To będzie wyjątkowy koncert dla Artysty i szczecińskiej publiczności. Po pierwsze zainteresowani spotkają się w tym roku tylko raz. Po drugie Vito po raz pierwszy zagości na deskach pięknego Teatru Letniego. Po trzecie usłyszymy i zobaczymy także zjawiskową Rosalie (Rosalie Hoffman) – polsko--niemiecką piosenkarka i kompozytorkę reprezentująca nurt  współczesnego R&B.

14 września – prawdziwa bomba dla wielbicieli Bajmu. Do Szczecina dotrze trasa przygotowana z okazji 45 – lecia tego zespołu. Ze sceny Teatru Letniego popłyną same przeboje - rockowe hity lat 90-tych i romantyczne ballady, które wszyscy znają i uwielbiają. Ale Bajm to nie tylko muzyka, to także spektakl z fantastyczną oprawa wizualną, która przeniesie widzów do świata emocji i zabawy na ponad dwie godziny.

Dla najmłodszych 

1 czerwca w Dzień Dziecka Teatr Letni będzie miał magiczne oblicze. Na dzieciaki czekać będzie przygotowany specjalnie show artystów z międzynarodowej grupy Champions of Illusion, których triki i sztuczki, znane dotąd z ekranu telewizora, będą dosłownie na wyciągnięcie ręki!

-  Staramy się zapewnić naszym Widzom bardzo zróżnicowaną ofertę Widzów, tak aby dotrzeć do jak najszerszego odbiorcy. Od występów topowych artystów grup teatralnych i kabaretowych po gwiazdy muzyczne. Chcemy, aby Teatr Letni był miejscem wypoczynku, relaksu, ale i dobrej rozrywki dla każdego – zapewnia Anna Lemańczyk, dyrektor Szczecińskiej Agencji Artysatycznej.  

Pełen program wydarzeń i rezerwacje biletów na stronie: www.teatrletni.pl