Teatr Letni z prestiżową nagrodą TopBuilder 2024

Statuetka została przyznana w kategorii „Inwestycje” podczas gali w siedzibie SARP w Warszawie.

Nagrodę odebrał Przemysław Kołodziej, który stworzył projekt przebudowy Teatru Letniego wspólnie  z Jasonem Flanaganem z londyńskiej firmy Flanagan Lawrence.

- Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody. Wyróżnienie przez kapitułę konkursową, które otrzymaliśmy pokazuje, że ambitne i niekonwencjonalne podejście do architektury może tworzyć przestrzenie kulturo- i miastotwórcze – mówi  Przemysław Kołodziej. - Dzięki polityce miasta nastawionej na promowanie odważnej architektury tworzy się przestrzenie, które służą mieszkańcom i promują miasto.

- Jesteśmy dumni z kolejnej nagrody, to dowód na to, że Teatr Letni jest perłą architektury Szczecina  – dodaje Anna Lemańczyk, dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej, która zarządza Teatrem Letnim. – To przede wszystkim miejsce, w którym spotykamy kulturę, sztukę, rozrywkę, a czasami nawet wydarzenia sportowe.  Zapraszam na najbliższe wydarzenia organizowane w naszym amfiteatrze. Każdy na pewno znajdzie tutaj coś dla siebie.

TopBuilder to prestiżowe wyróżnienie - jak tłumaczą organizatorzy - za najwyższej jakości produkty i usługi, a także za obiekty budowlane odznaczające się wysoką jakością projektowanej architektury, często ponadczasową formą, rzetelnością wykonania, wymagające niecodziennych kwalifikacji oraz specjalizacji branżowej, o gwarantowanej certyfikatami jakości stosowanych materiałów.

Doceniono również inwestycje i rozwiązania sprawdzone w eksploatacji.

Gala miała miejsce 9 maja w siedzibie SARP w Warszawie.

„BUILDER” to wiodący ogólnopolski miesięcznik dla budownictwa, architektury i biznesu, wydawany od 25 lat.

 


Zdjęcie

Przypomnijmy, że Teatr Letni otrzymał nagrodę w kategorii „Przestrzeń publiczna” w Polsce w konkursie Property Design Awards. Nominowane były inwestycje zakończone w 2022 roku.

Nasz amfiteatr został również nominowany w kategorii kultura do nagrody określanej "architektonicznym Oscarem" - World Architecture Festival! Jako jeden z 16 najlepszych obiektów na świecie.

Gruntowna przebudowa Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec w Szczecinie rozpoczęła się 10 czerwca 2020 a zakończyła 15 czerwca dwa lata później, oficjalne otwarcie obiektu odbyło się 29 lipca podczas Szczecińskich Dni Otwartych.

Amfiteatr przebudowała firma Adamietz Sp. z o.o. według projektu biura architektonicznego Flanagan Lawrence z Londynu.

Galeria 6