Widowiskowe testy iluminacji w Teatrze Letnim w Szczecinie | ZDJĘCIA, WIDEO

Za nami kolejne testy iluminacji Teatru Letniego w Szczecinie. System działa i jest gotowy na pierwsze wydarzenia, które już za kilka tygodni odbędą się na scenie w sercu Parku Kasprowicza. Już teraz zapraszamy na wielkie otwarcie!

PROGRAM SZCZECIŃSKICH DNI OTWARTYCH

Na obiekcie realizowane są ostatnie prace wykończeniowe. Trwają również próby i testy wszystkich instalacji, oraz rozpoczynają się odbiory cząstkowe. Minionego wieczoru przeprowadzone zostały kolejne testy iluminacji, tym razem połączone z dźwiękiem.

Scenotechnika

Iluminacja obiektu składa się z około 600 opraw oświetleniowych świecących w stronę pokrycia dachu. Każda oprawa ma możliwość indywidualnego sterowania. System umożliwia tworzenie iluminacji statycznych oraz dynamicznych w dowolnym kolorze. Iluminacja to jeden z elementów skomplikowanego systemu scenotechniki, która będzie działać na obiekcie.

Dodatkowo amfiteatr wyposażony jest w instalację oświetlenia podstawowego składającego się z około 350 opraw świecących na widownię. One również posiadają możliwość indywidualnego sterowania oraz regulacji temperatury barwy od zimnej po ciepłą. W stopniach widowni zainstalowane są oprawy przeszkodowe w ilości około 220 sztuk. 

Ponadto amfiteatr wyposażony jest w rozbudowaną instalację technologii scenicznej składającą się min. z 70 wciągarek, na których można wieszać oświetlenie sceniczne, nagłośnienie, oraz scenografię. Do wciągarek doprowadzone są przewody zasilające oraz sterujące co daje możliwość szybkiego montażu i podłączenia oświetlenia oraz nagłośnienia organizatorowi imprezy.

Do wykonania instalacji użyte zostało około 60km przewodów elektrycznych.

 

 


Zdjęcie

Przebudowa Teatru Letniego w Szczecinie. O inwestycji

W zakres prac wchodzi m.in.:

  • rozbudowa sceny od strony widowni; 
  • rozbiórka starego zadaszenia i budowa nowego; 
  • przebudowa widowni; 
  • przebudowa dróg dojazdowych do obiektu; 
  • przebudowa sieci elektrycznych oraz sieci kanalizacyjnych i sanitarnych. 

W ramach prac przewidziano także renowację i konserwację istniejącego łuku żelbetowego.