Teatr Letni - otwarcie. Szczecińskie Dni Otwarte. To dwa dni świetnych wydarzeń i wstęp wolny! PROGRAM

Zdjęcie Zapraszamy na wielkie muzyczne otwarcie Teatru Letniego

Teatr Letni - otwarcie. Dzień pierwszy

Piątek, 29 lipca 2022

 • 15:00  Strefa Familijna i atrakcje na wodzie (jezioro Rusałka);
   
 • 15:00  COME WITH US FESTIVAL (polana);
   
 • 17.30  Otwarcie bram; 
   
 • 18:30  Dj Człowiek;
   
 • 19:30  Duxius; 
   
 • 20:30  Parasoul; 
   
 • 21:20 Specjalny tort;
   
 • 21:20  Dj Człowiek; 
   
 • 21:40 Pokaz iluminacji;
   
 • 21:50 Lorem Ipsum Show -  widowisko muzyczne Olka Różanka i Borysa Sawaszkiewicza.

Wstęp wolny!

LOREM IPSUM SHOW

Lorem Ipsum Show na nowej scenie Teatru Letniego to artystyczna konfrontacja związanych ze Szczecinem twórców i wykonawców.

Ze względu na oprawę dźwiękowo-tekstową całości przedsięwzięcia, można określić je mianem widowiska muzycznego z przekazem. I to właśnie przekaz ma się tego dnia stać swoistą klamrą.

Lorem Ipsum Show opiera się na twórczości szczecińskiego muzyka i tekściarza, a na co dzień aktora Teatru Polskiego w Szczecinie, Aleksandra Różanka, którego w stu procentach premierowe kompozycje i teksty złożą się na program koncertu. 

Aranżacji utworów podjął się Borys Sawaszkiewicz, pianista, kompozytor i współwłaściciel studia nagrań Stobno Records. Jego kierownictwo muzyczne i opieka artystyczna nad projektem stanowić będą klucz do odbioru całości i gwarantują mu spójność.

Koncert połączy artystów oraz style muzyczne - te współczesne, jak hip-hop, synth-pop, r&b, dubstep, z bardziej klasycznymi (za sprawą bogatych aranżacji, pisanych też z myślą o zaproszeniu do przedsięwzięcia szczecińskiej Baltic Neopolis Quartet). 
  
Plan muzyczno-słowny będzie przeplatał się z ponadczasowymi historiami tego miasta, które specjalnie na tę okazję wynajdzie Przemysław Głowa
 

LOREM IPSUM SHOW
widowisko muzyczne
Olka Różanka
i Borysa Sawaszkiewicza

soliści:

Maja Koterba, Ala Kruk, Edyta Rogowska, Marta Uszko, Magdalena Wrani Stachowska, Mateusz Czarnowski, Łukasz Drapała, Olek Różanek, Damian Rybicki, Konrad Słoka, Damian Ukeje

zespół i goście specjalni:

Borys Sawaszkiewicz - kierownictwo muzyczne; Emilia Goch oraz Baltic Neopolis Quartet, Maciej Cierlecki, Tomasz Nawrocki, Adam Partyka, Krzysztof Baranowski, Jarosław Chilkiewicz, Wojciech Wójcicki, Maciej Kazuba, Tomasz Jóźwiak, Szymon Drabkowski, Maciej Kałka

przygotowanie merytoryczne:

Przemysław Głowa


Zdjęcie

Teatr Letni - otwarcie. Dzień drugi

Szczecińskie Dni Otwarte. Dzień drugi

Sobota 30 lipca 2022

 • 11.30 odsłonięcie rzeźby Heleny Majdaniec, patronki Teatru Letniego w Szczecinie (przy tarasie Teatru Letniego);
  Wydarzenia towarzyszące:
  otwarcie wystawy poświęconej Helenie Majdaniec;
  12.15  spotkanie autorskie z Rafałem Podrazą, autorem książek poświęconych życiu 
  i twórczości Heleny Majdaniec (taras Teatru Letniego);
  ​12:00  Strefa Familijna i atrakcje na wodzie (jezioro Rusałka);
   
 • 11.30 Otwarcie bram;
   
 • 12:00 koncert zespołu ARFIK;
   
 • 13:00 koncert Chóru Kameralnego ZUT w Szczecinie pod dyrekcją prof. Iwony Wiśniewskiej-Salamon;
   
 • 14:00 koncerty szczecińskich zespołów:
  • Sklep z Ptasimi Piórami;
  • Los Cafe;
  • Retro Gitary;
  • Rock Starsi;
  • Chango ;
   
 • 15:00 COME WITH US FESTIVAL (polana);
   
 • 19:00 koncert zespołu After Blues i goście: Basia Włodarczyk i Jacek Rudnicki;
   
 • 20:00 koncert finałowy z piosenkami Heleny Majdaniec "Było tak już raz” według pomysłu i reżyserii Krzysztofa Baranowskiego;
   
 • 21:30  Specjalny pokaz iluminacji.

Wstęp wolny.

“Było tak już raz” to muzyczne show, podczas którego szczecińscy artyści zaśpiewają największe przeboje `Heleny Majdaniec patronki amfiteatru. Piosenki te zabrzmią we współczesnych, oryginalnych aranżacjach, stworzonych specjalnie na potrzeby szczecińskiego koncertu.  

Wykonawcom towarzyszył będzie ponad 30sto osobowy skład instrumentalistów  złożonych z muzyków Szczecin Philharmonic Bigband oraz orkiestry symfonicznej Szczecińskiej Filharmonii.

Zarówno tematyka tego koncertu jak i styl wykonania i aranżacji piosenek mają na celu zintegrowanie publiczności w różnym wieku, od ludzi pamiętających jeszcze Helenę po młodych odbiorców, znających big beat z twórczości chociażby Ady Rusowicz.

Realizacja i reżyseria koncertu kładzie mocny nacisk na takie właśnie, ponad pokoleniowe wybrzmienie widowiska.

Koncert ma na celu przedstawienie i przybliżenie postaci Heleny Majdaniec, patronki szczecińskiego amfiteatru, poprzez prezentację jej bogatej twórczości artystycznej oraz przypomnienie barwnych historii z życia artystki.

Koncert Poprowadzą :

Maria Szabłowska – polska dziennikarka radiowa i telewizyjna, oraz

Rafał Podraza - autor tekstów piosenek, poeta, autor książki "Mój Paryż, śladami Heleny Majdaniec”, biograf piosenkarki, autor książki "Helena Majdaniec. Jutro będzie dobry dzień".

Zespół akompaniujący: Szczecin Philharmonic Big Band oraz muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie.

Piosenki Heleny Majdaniec zaśpiewają:

Joanna Prykowska, Michał Grobelny, Magda Willento, Kasia Buja Kazuba, Olek Różanek oraz gość specjalny Lilit Minasyan.

Koncepcja artystyczna oraz kierownictwo muzyczne: Krzysztof Baranowski

Aranżacje piosenek: Krzysztof Baranowski, Patryk Walczak

Reżyseria: Krzysztof Baranowski.

Zdjęcie: /media/1920/teatr/20220727_111002_144057.jpg

COME WITH US FESTIVAL. Tarasy Przy Teatrze Letnim

COME WITH US jest niezależnym festiwalem łączącym różne formy kultury nowoczesnej - od muzyki i tańca, przez instalację, street art, po visual art. W samym sercu parku - Tarasy  przy Teatrze Letnim - zaprezentujemy szerokie spektrum sztuk wizualnych i muzycznych.

Uzupełnieniem imprezy będzie strefa dzienna przepełniona sztuką, chilloutem oraz zdrowym jedzeniem, stwarzająca doskonałe warunki do odpoczynku i poszerzania horyzontów. Szczecinianie będą mieli okazję do wzięcia udziału w różnorakich atrakcjach takich jak wystawy, warsztaty jogi czy produkcji dźwięku. Strefa dzienna to platforma do prezentacji nowych artystów ze Szczecina i okolic, a jednocześnie zaproszenie mieszkańców do naszego kreatywnego świata.

Wieczorem przygotowaliśmy coś dla fanów muzyki elektronicznej. Przygotujcie się prawdziwe święto tańca w rytmie downtempo, house i drum’n’bass.

Weź udział w wydarzeniu na FB: Come With Us - Summer 2022 

Zdjęcie: /media/1920/wydarzenia/20220726_113134_669994.png

Strefa Familijna i atrakcje na wodzie (jezioro Rusałka)

 • PROGRAM S.U.P.
  SUPing to nowy, przyjemny i jednocześnie najbezpieczniejszy wymiar sportu wodnego łączącego zalety stabilnej deski i wiosła, czyli windsurfingu i kajaka. Tu nie potrzeba wiatru - wystarczy woda oraz kilka minut na naukę podstaw by móc poczuć radość SUP aktywności. Deski cechuje duża wyporność oraz stabilność na wodzie.
   
 • SUP Akademia: celem programu jest nauka podstaw i technik pływania na deskach typu SUP. Kurs przeznaczony jest dla każdego (10lat+). Program wprowadza uczestników w świat sportu wodnego zaczynając od rozgrzewki i instruktażu na lądzie, a kończąc doskonaleniem praktyki na akwenie. Przy nabrzeżu obecna będzie pływająca platforma stanowiąca bezpieczne miejsce wodowania się uczestników. 
   
 • SUP Wodne spacerki po Rusałce

Kursanci podczas szkoleń wezmą udział w grupowym spływie, wodnych spacerkach po Rusałce. Będzie to przyjemna i niecodzienna forma podziwiania parku od strony wody.

 • RUSAŁKA SUP RACER

S.U.P. RACER to nowy rodzaj rozrywki, rywalizacji oraz widowiska wodnego. Naszą filozofią jest rozwój od widza do uczestnika. Wszyscy obecni SUP miłośnicy, zarówno doświadczeni oraz początkujący będą mogli wziąć udział w wyścigach wodnych 
o charakterze S.U.P RACER na zaaranżowanym torze wodnym. Zawodnicy zostaną podzieleni na kategorie pod względem stopnia zaawansowania.

 • SUPbike RACER

Nowatorski, szybki, bardzo dynamiczny rekreacyjny rower wodny będący hybrydą SUPa i katamarana. Urządzenie zapewnia nowy wymiar wodnej zabawy. SUPbike są bardzo bezpieczne, wyporne, stabilne i dostępne dla każdego (9 lat+) niezależnie od doświadczenia w sportach wodnych. Uczestnicy otrzymują kamizelki asekuracyjne.
W ramach programu: free sail na akwenie, testy i akademia pływania oraz wyścigi SUPbike Racer na zaaranżowanym torze wodnym SUP FUN PARK. Kategorie: kobiety/ mężczyźni / dzieci

 • DRY SUP & KAYAK Trenażer SUP wiosłowania i balansu – SUP

Trenażer SUP-DRY łączy „na sucho” wszystkie zalety SUP wiosłowania i balansu jaki występuje podczas pływania na akwenie. To wszystko zawarte w jednym wyjątkowym urządzeniu treningowym! SUP-DRY umożliwia trening całego ciała, wspiera wytrzymałość, siłę, wspomaga koordynację mechanizmów i reakcję naszego ciała. Pod deską znajduję się ruchoma platforma przekładająca nasze ruchy niemal jak na wodzie. SUP DRY to jedyny trenażer prawdziwie oddający zachowania deski SUP na wodzie oraz koordynacji ruchowej naszego ciała podczas pływania na desce.
 
Waterball to wielkie, nadmuchiwane, przezroczyste kule wykonana z wytrzymałego materiału. Będąc wewnątrz kuli, można spokojnie i bez żadnych obaw chodzić, skakać i biegać po wodzie - znakomita atrakcja dla osób w każdym wieku. Kule można użytkować w basenie oraz w naturalnym akwenie wodnym.

NAMIOT SFERYCZY strefa kreacji Amfiteatru 3D oraz Muzyczna sfera VR


Na potrzeby VR strefy, namiot zostanie wyposażony w technikę sceniczną umożlwiającą instalację VR urządzeń, ekranów wizyjnych oraz użycie dekoracji roślinnych dających wyjątkową estetykę. Dodatkowo na panelach roślinnych mogą zostać wykonane ledowe logotypy AMFITEATRU.

 • Strefa VR,  Program kreacji muzycznej MIDI oraz strefa 3D

Realizacja wewnątrz kopuły sferycznej wizerunkowej strefy sponsora/ partnera w stylu EXPO, namiotu projekcyjnego – filmowego, przy zastosowaniu pełnego frontu struktury – nieprzesuszającej promieni UV.  

 • Muzyczne warsztaty MIDI

Jeśli interesujesz się muzyka i jesteś ciekawy w jaki sposób generuje się dźwięki, do czego służą przyciski i gałki w syntezatorze, to Muzyczne Warsztaty MIDI są idealnym miejscem dla Ciebie. Nauczymy Cię podstawowej obsługi sprzętu używanego 
w produkcji muzyki, zaczynając od prostych klawiatur sterujących, pad pushów, przez samplery i grooveboxy, aż po syntezatory. Nie wiesz co znaczą te określenia? Nie ma czym się przejmować. Instruktorzy od podstaw wyjaśnią każdą niejasność. Dzięki kilku stanowiskom będziesz mógł grać z innymi uczestnikami warsztatów w jednym zespole. Jeśli nie masz, żadnych doświadczeń w tworzeniu muzyki lub dopiero zaczynasz swoją przygodę, to te warsztaty są dla Ciebie!

 • BEAT SABER – wirtualny taniec i rytmika

Beat Saber to wyjątkowa gra i doświadczenie rytmiczne VR, którego celem jest uderzanie bitów, nadlatujących w naszym kierunku w rytmie słuchanego utworu. Każde uderzenie w rytm wskazuje, której ręki musimy użyć, a także określa kierunek, w który musimy się skierować. Propozycje muzyczne oraz ich rytmika dopasowane są tak, aby wykonywane uderzenia tworzyły taneczny układ, dzięki czemu widzowie obserwują dynamiczny układ tańca.. Każde nasze uderzenie jest mocno wsparte świetnymi efektami dźwiękowymi i wizualnymi podkreślającymi rytm, dzięki czemu gracz bardzo szybko wczuwa się w rolę i przeżywa wyjątkowe doświadczenie.
 

VR KREACJA 3D – SZTUKA WIRTUALNA. Przestrzeń kolorów pozwala pokolorować tak, jak na arkuszach do kolorowania, ale zamiast tego wokół siebie!
 
Kreatywna Pracownia 3D – edukacyjne warsztaty tworzenia i modelowania brył 3D z wykorzystaniem długopisów 3D oraz drukarek 3D. Zajęcia pozwolą wprowadzić dzieci i dorosłych w świat kreatywnej magii designu. Za pomocą długopisów 3D, wzorników kreacji oraz siatki 3D mapowania projektów stworzymy makietę trójwymiarowego świata. Naszym zadaniem będzie tworzenie własnej kreacji / szaty kolorystycznej dla nowego Amfiteatru. Wydrukowane zostaną małe modele bryły Amfiteatru oraz logotypy, które następnie abstrakcyjnie wypełnimy kolorami. 

Niedziela 31 lipca 2022

12.00  Atrakcje sceniczne:

 • Zagadki o Szczecinie;
 • Jaka to melodia? Turniej rodzinny odgadywanie piosenek z bajek i seriali;
 • Pokaz iluzjonisty;
 • Występ dziecięcej grupy tanecznej;
 • Spektakl dla dzieci „Szalona Pippi";

17.00 Potańcówka na deskach Teatru Letniego. 


Zdjęcie

Gdzie zaparkować w okolicy Teatru Letniego?

Oczywiście polecamy komunikację miejską i urokliwy spacer w parku Kasprowicza. Jeśli jednak wybierzecie samochód, możecie go zostawić na okolicznych ogólnodostępnych parkingach.

Największy, nowy parking na blisko 400 miejsc, znajduje się u zbiegu ul. Arkońskiej i Bułgarskiej. Kolejny jest przy al. Wojska Polskiego, przy stacji benzynowej Shell. Najmniejszy z nich znajduje się przy przyszłej stacji SKM Łękno. Szczegóły znajdziecie na mapie poniżej.