Teatr Letni otwarty! To prawdopodobnie najpiękniejszy amfiteatr w Polsce

Za nami Szczecińskie Dni Otwarte i huczne otwarcie Teatru Letniego po przebudowie. - To bodaj najpiękniejszy teatr letni w Polsce - chwaliła Maria Szabłowska, dziennikarka radiowa podczas koncertu finałowego z piosenkami Heleny Majdaniec “Było tak już raz”. Zobaczcie zdjęcia i wideo i przekonajcie się sami. A najlepiej spotkajmy się na jednym z wielu świetnych wydarzeń w naszym amfiteatrze.

WIĘCEJ ZDJĘĆ I WIDEO NA NA FB!

Ależ to było otwarcie!

Po wielokrotnie nagradzanej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, Szczecin zyskał scenę plenerową, która zachwyca mieszkańców nie mniej, niż „lodowy pałac”. 

Chrzest bojowy i wielka inauguracja miała miejsce 29 i 30 lipca podczas Szczecińskich Dni Otwartych. Przez dwa dni mogliśmy podziwiać nie tylko sam obiekt, ale i naszych lokalnych artystów. Był też tort i widowiskowe iluminacje - bo Teatr Letni jest również wyjątkowo podświetlony. Były również muzyczne widowiska!

Na początek „Lorem Ipsum Show”, które opierało się na twórczości Olka Różanka z aranżacją Borysa Sawaszkiewicza, później koncert z piosenkami Heleny Majdaniec „Było tak już raz”. Patronka Teatru Letniego miała jeszcze jeden moment podczas otwarcia. 30 lipca odsłonięto jej pomnik. 

- Nowy Teatr Letni to miejsce zaprojektowane z rozmachem – opisuje Olek Różanek, szczeciński artysta. - Podświetlany dach daje spektrum możliwości i wzbogaca aspekt wizualny poszczególnych wydarzeń. Ten obiekt stanie się inspiracją do nowych artystycznych wyzwań i jestem pewien, że nieraz będziemy z niego dumni. 


Zdjęcie Ależ to było otwarcie!

Przed nami mnóstwo pięknych koncertów!

Było hucznie. Bo i tak musi być na inauguracji. To nie znaczy oczywiście, że teraz będzie spokojniej. Wręcz przeciwnie. Teatr Letni nie zwalnia. 

Już tydzień po wielkim otwarciu będzie gospodarzem nowego festiwalu muzycznego AmfiTunes. 6 i 7 sierpnia wystąpią takie gwiazdy polskiej muzyki jak Dawid Podsiadło, Brodka, Ralph Kaminski, Tymek, Szczyl i zespół rockowy Waluś-KraksaKryzys. 

Następny weekend również upłynie w artystycznym klimacie. Najpierw, 12 sierpnia, wielkie multimedialne widowisko - „Odyssea” Henriego Seroki w ramach Iluminacji 2022. A w niedzielę widowiskowe pokazy w ramach festiwalu światła. 

Co dalej? 

19 sierpnia Finał 6. Zjazdu Młodych Gwiazd i koncert Michała Szpaka, następnie m.in. Kult, 22. Wielki Turniej Tenorów, Nigel Kennedy, Zawiałow, Przybysz, Sochacka, Krystian Ochman, 10-lecie zespołu LemON i - coś dla młodszych - PRO8L3M i Hip-Hop Festiwal Szczecin. 

02 Czerwiec 2023

Cygańskim Taborem pod Olimp

Największe przeboje!

Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy

oraz

Nikos Rusketos i grecki zespół Orfeusz, w tym przeboje Demisa Roussosa. 

Zobacz więcej
07 Czerwiec 2023

Seaside BattleS MMA 3 Szczecin

POLSKIE MMA W NAJLEPSZYM WYDANIU! Seaside BattleS Powraca!

Już 7 czerwca organizacja Seaside BattleS MMA powraca, aby dać swoim kibicom to, czego pragną najbardziej - 15 krwawych i mocnych pojedynków!

Zobacz więcej
11 Czerwiec 2023

Ralph Kaminski, Sorry Boys i Piotr Zioła

𝗥𝗮𝗹𝗽𝗵 𝗞𝗮𝗺𝗶𝗻𝘀𝗸𝗶 zagra w Teatrze Letnim! Artysta od paru miesięcy promuje album „Bal u Rafała”, a publiczność szczecińska publiczność cierpliwie wypatruje jego wizyty. W końcu! Ralph był jednym z wykonawców, którzy otwierali Teatr Letni w nowej odsłonię minionego lata. Tym razem zagra 11 czerwca, ponownie nie sam, lecz zdecydowanie jako główna gwiazda wieczoru. 

 

Zobacz więcej
17 Czerwiec 2023

Arcydzieła Muzyki Filmowej - koncert dedykowany Kobietom i Dzieciom Ukrainy

W koncercie dedykowanym Kobietom i Dzieciom Ukrainy usłyszymy kompozycje Kilara, Williamsa, Komedy, Morricone, Dębskiego, Zimmera oraz innych wspaniałych twórców. Wystąpi ponad 100 artystów! 

Zobacz więcej
23 Czerwiec 2023

Polska Noc Kabaretowa 2023. II termin

Superprodukcja roku. Same premiery.

W tym roku przyświeca nam jedna zasada: 0 cenzury – 100% kultury.

Nie będzie tematów tabu. Nieskrępowana swoboda artystów zaowocuje tematami ostrymi i kontrowersyjnymi. A wszystko w atmosferze wzajemnego szacunku i pełnej kultury.

Zobacz więcej
24 Czerwiec 2023

ABBA I INNI Symfonicznie

Niewiele zespołów może się pochwalić faktem, że stało się symbolem muzycznym całej dekady, było głównym towarem eksportowym swojego kraju oraz że na podstawie jego muzyki napisano musical, który potem doczekał się ekranizacji.

Zobacz więcej
28 Czerwiec 2023

Cleo w Teatrze Letnim w Szczecinie

Potencjał artystyczny i popularność Cleo przez ostatni rok znacznie wzrósł. Wyświetlenia jej piosenek na YouTube przekraczają 100 mln ("Za krokiem krok"). Wydana w 2020 roku płyta Super Nova a "Kocham", która w ciągu zaledwie 3 miesięcy osiągnęła 6 mln wyświetleń!
My z wokalistką mamy okazję zobaczyć się na koncercie w Szczecinie!

 

Zobacz więcej
01 Lipiec 2023

Queen Symfonicznie ponownie w Szczecinie w Teatrze Letnim

1 lipca 2023 roku projekt QUEEN SYMFONICZNIE powróci do Szczecin! Po regularnych występach w Filharmonii, tym razem muzycy wystąpią na rozpoczęcie wakacji w jednym z najpiękniejszych plenerowych obiektów artystycznych w Polsce – Teatrze Letnim im. H. Majdaniec. Repertuar klasyków rocka nabierze nowych barw dzięki rozbudowanym aranżacjom. Na sezon 2023/2024 zespół przygotował kolejne nowości w liście utworów.

Zobacz więcej
02 Lipiec 2023

Szczecin Jazz 2023: Jazz at Lincoln Center Orchestra with Wynton Marsalis

Wynton Marsalis - trębacz i kompozytor. Członek znanej muzycznej rodzinny Marsalisów. Jeden z najbardziej popularnych muzyków na świecie.

 

Zobacz więcej
14 Lipiec 2023

Agnieszka Chylińska - Jest nas więcej

Zapraszamy na niezapomniane koncerty ikony polskiej muzyki. Agnieszka Chylińska w ramach letniej platynowej trasy odwiedzi najpiękniejsze polskie amfiteatry i podbije serca fanów dobrej muzyki.

Zobacz więcej
15 Lipiec 2023

KARUZELA GNA – największe polskie przeboje

Koncert KARUZELA GNA to spektakularne wydarzenie, które zawiruje Waszym życiem. Usłyszycie zupełnie nowe aranżacje największych polskich przebojów. Nie zabraknie znanych wszystkim utworów, takich jak: "Biała Armia", "Zacznij od Bacha", "Nie pytaj o Polskę" czy "Ludzkie gadanie".

Zobacz więcej
28 Lipiec 2023

Znamy się tylko z widzenia: koncert z okazji 5. edycji Alei Gwiazd

28 lipca w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec o godz. 19.00 koncertem “Znamy się tylko z widzenia” rozpocznie się V Edycja Alei Gwiazd.

Zobacz więcej
30 Lipiec 2023

Lady Pank - Słońcem opętani

Wraz z nadejściem lata Lady Pank zaprasza na koncerty pt. „Słońcem opętani”. Fani usłyszą na żywo wyjątkową selekcję największych przebojów grupy, dzięki którym wakacje 2023 staną się niezapomniane!

Zobacz więcej
13 Sierpień 2023

Paweł Domagała – Narnia Tour

18 listopada 2022 roku to dzień premiery nowej płyty Pawła Domagały pt. „Narnia”, nawiązującej do „Opowieści z Narnii” C. S. Lewisa. Z tej okazji artysta wyrusza w wielką trasę koncertową pt. „Narnia Tour”, na której zaprezentuje publiczności nowe piosenki.

Zobacz więcej
15 Sierpień 2023

Metalica &Symphony by Scream Inc

Zobacz więcej
17 Sierpień 2023

Szczecin Jazz 2023: Dee Dee Bridgewater - koncert specjalny

Zapraszamy na koncert jednej z największych legend jazzu - Dee Dee Bridgewater!

Zobacz więcej
20 Sierpień 2023

Kabaret Neo-Nówka - nowy program: Tradycje Polskie

Podobno pewnych imion nie można wzywać nadaremno. A Kabaret Neo-Nówka kiedyś jedno takie zawezwał i to przez telefon... Oj co się wtedy wydarzyło... ;) Tym razem zapraszamy na najnowszy program Romana Żurka, Michała Gawlińskiego i Radosława Bieleckiego p.t. Tradycje Polskie! 

Zobacz więcej
26 Sierpień 2023

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"

Już 26 sierpnia Zespół Pieśni i Tańca "ŚLĄSK" zawita do Szczecina!

Zobacz więcej
27 Sierpień 2023

ØRGANEK & Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie

„ØRGANEK & Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie" miał swój początek podczas 9. edycji projektu Wspólne Brzmienia organizowanego przez Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

Zobacz więcej
02 Wrzesień 2023

Wielki Turniej Tenorów

Wielki Turniej Tenorów to wydarzenie międzynarodowe odbywające się od przeszło dwudziestu lat.  

Zobacz więcej
03 Wrzesień 2023

HuMore Show 2023: "Młodzi, Moralni i goście"

Zapraszamy na HuMore Show po największą dawkę śmiechu w Polsce! W edycji 2023 wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów, Igor Kwiatkowski, Kabaret Zdolni i Skromni oraz Andrzej Kozłowski.

Zobacz więcej
09 Wrzesień 2023

Budka Suflera

Nie lada atrakcja dla wszystkich fanów polskiego rocka oraz Budki Suflera. Zespół wystąpi przed Państwem w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie.

 

Zobacz więcej
10 Wrzesień 2023

Kabaret Hrabi

Małżeństwo ma swoje dobre i złe strony, ale wniosek jest jeden - i tak warto. Hrabi w swoim programie "Gdy powiesz TAK" inteligentnie, z poczuciem humoru, bezlitosną prawdą, ale i nutką optymizmu podejmuje temat małżeństwa. Na takim weselu warto być!

Zobacz więcej
15 Wrzesień 2023

Filharmonia Dowcipu - 15 lat na scenie - The best of

Tak naprawdę to działamy już 18 lat, ale półtora roku aktywności możemy odliczyć na covid, a pozostałe miesiące na trasy zagraniczne i okresy kiedy rozum szukał pomysłu, a talent pętał się bez sensu tu i tam.

Zobacz więcej
16 Wrzesień 2023

Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedzielski

Najlepsi wykonawcy piosenki aktorskiej w utworach mistrzów. Koncert "Piosenki to...? – Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta" jest niezapomnianym, muzycznym widowiskiem, które przeniesie nas do czasów, gdy w piosenkach królowała mądrość i klasa.

Zobacz więcej
22 Wrzesień 2023

Kabaret Smile "NOWY" - premierowy spektakl na 20-lecie

Kabaret Smile „NOWY”.
Kabaret Smile przygotował specjalny prezent na swoje 20-lecie. NOWY premierowy spektakl kabaretowy. 

Zobacz więcej

Relacja wideo. Dzień drugi

"Widok zapiera dech w piersiach"

- Człowiek potrafi stworzyć takie budowle, które mają moc wzbudzić w nas emocje – mówi Robert Grabowski, rzecznik Szczecińskiej Agenci Artystycznej, zarządcy amfiteatru. – Takie, których widok zapiera dech w piersiach, a zobaczenie ich po raz pierwszy pozostaje długo w pamięci. Jeżeli mieszkańcy Szczecina i goście chcą przeżyć takie emocje, to na pewno warto odwiedzić Teatr Letni im. Heleny Majdaniec w Szczecinie. 

Gruntowna przebudowa Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec w Szczecinie rozpoczęła się 10 czerwca 2020 a zakończyła 15 czerwca dwa lata później, a oficjalne otwarcie obiektu odbyło się 29 lipca. 

Amfiteatr przebudowała firma Adamietz Sp. z o.o. według projektu biura architektonicznego Flanagan Lawrence z Londynu.

 

Specjalny pokaz Iluminacji