Teatr Letni otwarty! To prawdopodobnie najpiękniejszy amfiteatr w Polsce

Za nami Szczecińskie Dni Otwarte i huczne otwarcie Teatru Letniego po przebudowie. - To bodaj najpiękniejszy teatr letni w Polsce - chwaliła Maria Szabłowska, dziennikarka radiowa podczas koncertu finałowego z piosenkami Heleny Majdaniec “Było tak już raz”. Zobaczcie zdjęcia i wideo i przekonajcie się sami. A najlepiej spotkajmy się na jednym z wielu świetnych wydarzeń w naszym amfiteatrze.

WIĘCEJ ZDJĘĆ I WIDEO NA NA FB!

Ależ to było otwarcie!

Po wielokrotnie nagradzanej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, Szczecin zyskał scenę plenerową, która zachwyca mieszkańców nie mniej, niż „lodowy pałac”. 

Chrzest bojowy i wielka inauguracja miała miejsce 29 i 30 lipca podczas Szczecińskich Dni Otwartych. Przez dwa dni mogliśmy podziwiać nie tylko sam obiekt, ale i naszych lokalnych artystów. Był też tort i widowiskowe iluminacje - bo Teatr Letni jest również wyjątkowo podświetlony. Były również muzyczne widowiska!

Na początek „Lorem Ipsum Show”, które opierało się na twórczości Olka Różanka z aranżacją Borysa Sawaszkiewicza, później koncert z piosenkami Heleny Majdaniec „Było tak już raz”. Patronka Teatru Letniego miała jeszcze jeden moment podczas otwarcia. 30 lipca odsłonięto jej pomnik. 

- Nowy Teatr Letni to miejsce zaprojektowane z rozmachem – opisuje Olek Różanek, szczeciński artysta. - Podświetlany dach daje spektrum możliwości i wzbogaca aspekt wizualny poszczególnych wydarzeń. Ten obiekt stanie się inspiracją do nowych artystycznych wyzwań i jestem pewien, że nieraz będziemy z niego dumni. 


Zdjęcie Ależ to było otwarcie!

Przed nami mnóstwo pięknych koncertów!

Było hucznie. Bo i tak musi być na inauguracji. To nie znaczy oczywiście, że teraz będzie spokojniej. Wręcz przeciwnie. Teatr Letni nie zwalnia. 

Już tydzień po wielkim otwarciu będzie gospodarzem nowego festiwalu muzycznego AmfiTunes. 6 i 7 sierpnia wystąpią takie gwiazdy polskiej muzyki jak Dawid Podsiadło, Brodka, Ralph Kaminski, Tymek, Szczyl i zespół rockowy Waluś-KraksaKryzys. 

Następny weekend również upłynie w artystycznym klimacie. Najpierw, 12 sierpnia, wielkie multimedialne widowisko - „Odyssea” Henriego Seroki w ramach Iluminacji 2022. A w niedzielę widowiskowe pokazy w ramach festiwalu światła. 

Co dalej? 

19 sierpnia Finał 6. Zjazdu Młodych Gwiazd i koncert Michała Szpaka, następnie m.in. Kult, 22. Wielki Turniej Tenorów, Nigel Kennedy, Zawiałow, Przybysz, Sochacka, Krystian Ochman, 10-lecie zespołu LemON i - coś dla młodszych - PRO8L3M i Hip-Hop Festiwal Szczecin. 

19 Maj 2023

Obywatele Republiki

Wystąpią m.in.:

  • Zbigniew Krzywański, 
  • Jacek Bończyk i Jakub Nowak, 
  • Renata Przemyk, 
  • Piotr Rogucki, 
  • Błażej Król, 
  • Julia Pietrucha.
Zobacz więcej
20 Maj 2023

Polska Noc Kabaretowa 2023. I termin

Superprodukcja roku. Same premiery.

W tym roku przyświeca nam jedna zasada: 0 cenzury – 100% kultury.

Nie będzie tematów tabu. Nieskrępowana swoboda artystów zaowocuje tematami ostrymi i kontrowersyjnymi. A wszystko w atmosferze wzajemnego szacunku i pełnej kultury.

Zobacz więcej
02 Czerwiec 2023

Cygańskim Taborem pod Olimp

Największe przeboje!

Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy

oraz

Nikos Rusketos i grecki zespół Orfeusz, w tym przeboje Demisa Roussosa. 

Zobacz więcej
11 Czerwiec 2023

Ralph Kaminski, Sorry Boys i Piotr Zioła

𝗥𝗮𝗹𝗽𝗵 𝗞𝗮𝗺𝗶𝗻𝘀𝗸𝗶 zagra w Teatrze Letnim! Artysta od paru miesięcy promuje album „Bal u Rafała”, a publiczność szczecińska publiczność cierpliwie wypatruje jego wizyty. W końcu! Ralph był jednym z wykonawców, którzy otwierali Teatr Letni w nowej odsłonię minionego lata. Tym razem zagra 11 czerwca, ponownie nie sam, lecz zdecydowanie jako główna gwiazda wieczoru. 

 

Zobacz więcej
23 Czerwiec 2023

Polska Noc Kabaretowa 2023. II termin

Superprodukcja roku. Same premiery.

W tym roku przyświeca nam jedna zasada: 0 cenzury – 100% kultury.

Nie będzie tematów tabu. Nieskrępowana swoboda artystów zaowocuje tematami ostrymi i kontrowersyjnymi. A wszystko w atmosferze wzajemnego szacunku i pełnej kultury.

Zobacz więcej
28 Czerwiec 2023

Cleo w Teatrze Letnim w Szczecinie

Potencjał artystyczny i popularność Cleo przez ostatni rok znacznie wzrósł. Wyświetlenia jej piosenek na YouTube przekraczają 100 mln ("Za krokiem krok"). Wydana w 2020 roku płyta Super Nova a "Kocham", która w ciągu zaledwie 3 miesięcy osiągnęła 6 mln wyświetleń!
My z wokalistką mamy okazję zobaczyć się na koncercie w Szczecinie!

 

Zobacz więcej
01 Lipiec 2023

Queen Symfonicznie ponownie w Szczecinie w Teatrze Letnim

1 lipca 2023 roku projekt QUEEN SYMFONICZNIE powróci do Szczecin! Po regularnych występach w Filharmonii, tym razem muzycy wystąpią na rozpoczęcie wakacji w jednym z najpiękniejszych plenerowych obiektów artystycznych w Polsce – Teatrze Letnim im. H. Majdaniec. Repertuar klasyków rocka nabierze nowych barw dzięki rozbudowanym aranżacjom. Na sezon 2023/2024 zespół przygotował kolejne nowości w liście utworów.

Zobacz więcej
17 Sierpień 2023

Szczecin Jazz 2023: Dee Dee Bridgewater - koncert specjalny

Zapraszamy na koncert jednej z największych legend jazzu - Dee Dee Bridgewater!

Zobacz więcej
20 Sierpień 2023

Kabaret Neo-Nówka - nowy program: Tradycje Polskie

Podobno pewnych imion nie można wzywać nadaremno. A Kabaret Neo-Nówka kiedyś jedno takie zawezwał i to przez telefon... Oj co się wtedy wydarzyło... ;) Tym razem zapraszamy na najnowszy program Romana Żurka, Michała Gawlińskiego i Radosława Bieleckiego p.t. Tradycje Polskie! 

Zobacz więcej
26 Sierpień 2023

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"

Już 26 sierpnia Zespół Pieśni i Tańca "ŚLĄSK" zawita do Szczecina!

Zobacz więcej
27 Sierpień 2023

ØRGANEK & Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie

„ØRGANEK & Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie" miał swój początek podczas 9. edycji projektu Wspólne Brzmienia organizowanego przez Chór Politechniki Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

Zobacz więcej
02 Wrzesień 2023

Wielki Turniej Tenorów

Wielki Turniej Tenorów to wydarzenie międzynarodowe odbywające się od przeszło dwudziestu lat.  

Zobacz więcej
09 Wrzesień 2023

Budka Suflera

Nie lada atrakcja dla wszystkich fanów polskiego rocka oraz Budki Suflera. Zespół wystąpi przed Państwem w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie.

 

Zobacz więcej
15 Wrzesień 2023

Filharmonia Dowcipu - 15 lat na scenie - The best of

Tak naprawdę to działamy już 18 lat, ale półtora roku aktywności możemy odliczyć na covid, a pozostałe miesiące na trasy zagraniczne i okresy kiedy rozum szukał pomysłu, a talent pętał się bez sensu tu i tam.

Zobacz więcej
22 Wrzesień 2023

Kabaret Smile "NOWY" - premierowy spektakl na 20-lecie

Kabaret Smile „NOWY”.
Kabaret Smile przygotował specjalny prezent na swoje 20-lecie. NOWY premierowy spektakl kabaretowy. 

Zobacz więcej

Relacja wideo. Dzień drugi

"Widok zapiera dech w piersiach"

- Człowiek potrafi stworzyć takie budowle, które mają moc wzbudzić w nas emocje – mówi Robert Grabowski, rzecznik Szczecińskiej Agenci Artystycznej, zarządcy amfiteatru. – Takie, których widok zapiera dech w piersiach, a zobaczenie ich po raz pierwszy pozostaje długo w pamięci. Jeżeli mieszkańcy Szczecina i goście chcą przeżyć takie emocje, to na pewno warto odwiedzić Teatr Letni im. Heleny Majdaniec w Szczecinie. 

Gruntowna przebudowa Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec w Szczecinie rozpoczęła się 10 czerwca 2020 a zakończyła 15 czerwca dwa lata później, a oficjalne otwarcie obiektu odbyło się 29 lipca. 

Amfiteatr przebudowała firma Adamietz Sp. z o.o. według projektu biura architektonicznego Flanagan Lawrence z Londynu.

 

Specjalny pokaz Iluminacji