Teatr Letni nie przecieka, dementujemy fałszywe informacje!

Teatr Letni nie przecieka, dementujemy fałszywe informacje!

11 lutego 2023

Teatr Letni nie przecieka, dementujemy fałszywe informacje!

W związku z pojawiającymi się informacjami o rzekomych przeciekach bądź usterkach dachu Teatr Letni, chcielibyśmy wyjaśnić, że te informacje są fałszywe i nie odpowiadają rzeczywistości.

W tej sytuacji mamy do czynienia z procesem kondensacji pary wodnej, który jest naturalnym i fizycznym zjawiskiem. Para wodna, która jest transportowana do góry przez ciepłe powietrze, napotyka na zimną powierzchnię membrany dachowej oraz zimne powietrze tuż pod nią i przybiera postać wody. Woda ta gromadzi się na powierzchni membrany, a jej skroplenie spływa po stalowych elementach konstrukcji dachu Teatru.

Należy podkreślić, że membrana dachowa Teatru Letniego jest szczelna i skutecznie zatrzymuje wodę. W takich sytuacjach, jak opisywane, nie mamy do czynienia z brakiem szczelności, lecz z procesem kondensacji, który jest szczególnie widoczny w nowych budynkach lub obiektach otwartych, takich jak amfiteatry.

Chcielibyśmy podkreślić, że Teatr Letni jest bezpiecznym i w pełni sprawnym obiektem, a jego dach jest szczelny i nie przecieka.

Jednocześnie informujemy, że trwają zaplanowane prace konserwatorskie zewnętrznych elementów drewnianych w Teatrze Letnim, związane z przeglądem przed sezonem. Zabiegi te polegają na renowacji powierzchni i faktury drewna, co zapewni jego trwałość i ochronę przed czynnikami atmosferycznymi.

Celem prac konserwatorskich jest zapewnienie, że Teatr Letni będzie w pełni przygotowany na kolejny sezon i będzie mógł gwarantować niezapomniane doświadczenie dla naszych widzów. SAA w trosce o obiekt podejmuje działania mające na celu jego utrzymanie w doskonałym stanie, co przyczyni się do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa widzów.

Galeria 6