Festiwal Młodych Talentów 2022. Gwiazdami Fukaj, Mery Spolsky i Różanek

Przygotujcie się na muzyczną ucztę! Festiwal Młodych Talentów 2022 zbliża się wielkimi krokami! Finał już 1 października w Teatrze Letnim specjalnie dla Was wystąpi: Fukaj, Różanek i oczywiście niepowtarzalna Mery Spolsky! 30 września zapraszamy na przesłuchania konkursowe, tego dnia wstęp jest wolny.

30 września 2022
1 października 2022
18:00
KUP BILET!
 • FESTIWAL MŁODYCH TALENTÓW 2022. GALA FINAŁOWA: FUKAJ, RÓŻANEK, MERY SPOLSKY
 • Sobota, 01.10.2022
 • Godz. 18.00
 • Teatr Letni Im. Heleny Majdaniec
 • Bilety: bilety.fm
   
 • Przesłuchania konkursowe
 • Piątek, 30.09.2022
 • Teatr Letni Im. Heleny Majdaniec
 • Wstęp wolny

Fukaj jest bohaterem jednej z najszybciej rozwijających się karier w historii polskiej sceny rapowej. W ciągu zaledwie kilku miesięcy zwykły chłopak ze szczecińskich Gumieniec znalazł się w orbicie zainteresowania najpopularniejszych artystów i największych wytwórni, a jego ksywka elektryzuje słuchaczy jak kraj długi i szeroki. Swój debiutancki album "CHAOS", który ukaże się pod szyldem SBM Label, stworzył we współpracy z Kubim Producentem. Ich dzieło, choć tytuł na to nie wskazuje, jest uporządkowane od początku do końca.

Różanek jest songwriterem i aktorem Teatru Polskiego w Szczecinie. Współtworzył grupy Chorzy, Rykoszept i Ludzie Mili, występował też pod pseudonimami Nordyk oraz Feng Szuja. Pod własnym nazwiskiem udzielał się w niezliczonej ilości projektów artystycznych, zaś pierwszym autorskim utworem "Carnegie Hall" zadebiutował w połowie lipca 2022 roku. Na zaproszenie Szczecińskiej Agencji Artystycznej przygotował galę otwarcia Teatru Letniego pod nazwą Lorem Ipsum Show, a do pracy nad nią zaprosił Borys Sawaszkiewicza i szereg popularnych szczecińskich artystów. Różanek jest w trakcie realizacji kolejnych w pełni autorskich utworów, które współprodukuje ze wspomnianym Borysem Sawaszkiewiczem. Piosenka Carnegie Hall, którą współprodukował Jakub Maciejewski, niemal od momentu wydania nabrała ogólnopolskiego wymiaru i jest regularnie prezentowana na antenie Radia 357. Do końca bieżącego roku ukaże się kilka kolejnych singli Różanka, w tym dwa o tematyce szczecińskiej.

Na gali Festiwalu Młodych Talentów Różanek wystąpi razem z Borysem Sawaszkiewiczem (syntezatory), Maciejem Cierleckim (bas i moog) oraz Tomaszem Nawrockim (perkusja).

Mery Spolsky – od kilku lat mocno zaznacza swoją obecność na polskiej scenie muzycznej. Performerka, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która jak mało kto potrafi bawić się słowami, artystka o wyrazistym wizerunku i osobowości, którą pokochały tysiące fanów. Słynie z bardzo energetycznych koncertów i zwariowanych stylizacji. Występuje na najważniejszych polskich scenach i festiwalach. Popularność zdobyła dzięki albumom "Miło Było Pana Poznać" i "Dekalog Spolsky" – oba z nominacjami do nagrody Fryderyk. W czerwcu 2021 ukazała się jej debiutancka książka „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj", którą artystka następnie przekształciła w muzyczną formę - nowatorska adaptacja literatury została również doceniona i nominowana do tegorocznej nagrody Fryderyk w dwóch kategoriach Album Roku Piosenka Poetycka i Literacka oraz Artystka Roku.

Partnerem wydarzenia jest Eco Generator.

Czytaj również: Znamy finalistów Festiwalu Młodych Talentów 2022

Zdjęcie: /media/1920/wydarzenia/20220912_121640_678897.png