Koncertowy początek lata - Arcydzieła Muzyki Filmowej

Wydarzenie to ma wymiar międzynarodowy, wystąpią artyści z Polski Niemiec i Ukrainy. Usłyszymy w ich wykonaniu fantastyczną muzykę filmową takich twórców jak: K. Dębski, G. Gershwin, W. Kilar,  E. Morricone,   N. Rota, J. Powell,  J. Williams, H. Zimmer między innymi z następujących filmów: “Dracula”, “Gwiezdne wojny”, “Ogniem i mieczem”, “Trędowata”, “Misja”, “Jak wytresować smoka”, “Piraci z Karaibów”…

23 czerwca 2024
16:00
KUP BILET!

Koncert odbędzie się 23 czerwca o godz. 16.00  w szczecińskim Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec.

Na uwagę zasługuje fakt, że dzięki  dofinansowaniu koncertu przez Euroregion Pomerania i Województwo Zachodniopomorskie, ceny biletów normalnych  wynoszą  40 zł, a ulgowych dla dzieci do 15 r.ż. - 20 zł. Środki pozyskane ze sprzedaży biletów są  jedynie wkładem własnym  organizatora  w realizowane wydarzenie.

Poniżej wspomnienie  na podstawie fragmentów opinii i recenzji z ubiegłorocznego koncertu, który miał miejsce z tymi samymi wykonawcami, podobnym programem i w tym samym obiekcie 17. 06. 2023 r.

“Gratulacje! Fantastyczny koncert. Znakomici soliści. Świetny program i cóż za wykonania. Orkiestra rewelacyjna i poprowadzona po mistrzowsku, dlatego wszystko tak cudownie zagrało!”

                                                                                                     Małgorzata Wieland   - uczestniczka  koncertu                                                                                                                                                                                                                                                                        

"Niezapomniany koncert w amfiteatrze.

…Na mnie szczególne wrażenie zrobiły utwory skomponowane do filmu „Ogniem i mieczem” – Pieśń Heleny, komp. Krzesimir Dębski ze znakomitą wokalizą Katarzyny Dondalskiej i do filmu „Piraci z Karaibów”, komp. Hans Zimmer z udziałem chóru. Ciarki były nie tylko na plecach. Owacja słuchaczy na stojąco…."

                                                                                               Janusz Weiss - muzyk, aranżer i kompozytor

"Muzyka poruszyła emocje.

...utwory muzyki filmowej zawsze wiążą się z emocjami, ich wykonanie w otoczeniu natury było ujmujące. Publiczność nie kryła wzruszeń i podziwu dla artystów nagradzając ich owacjami, a nawet kilkukrotnymi brawami na stojąco…"

                                                                                                                    Kurier Szczeciński

“Za nami kolejny niesamowity koncert Arcydzieła Muzyki Filmowej. To był magiczny wieczór w naszym Teatrze. Dziękujemy.”

                                                                                                                          Teatr Letni

Wykonawcy: 

 • Lwowska Orkiestra Filharmonii Narodowej Ukrainy istnieje od ponad dwóch wieków, jest jedną z  najbardziej renomowanych orkiestr, która swoim kunsztem i precyzją zachwyca słuchaczy na całym świecie.
 • Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie, założony w 1952 roku, znany jest z wybitnych wykonań muzyki chóralnej, setek międzynarodowych tournee oraz licznych nagród i wyróżnień na prestiżowych festiwalach. Od roku 2006  prowadzony przez cenionego dyrygenta – Szymona Wyrzykowskiego.
 • Kirchechor Brüssow, Stadtchor Penkun, Singkreis Hohenselchow – Chóry z przygranicznych miejscowości Euroregionu Pomerania zaproszone do wspólnego wykonania Hymnu Unii Europejskiej w czterech wersjach językowych. Pracą tych zespołów kieruje Tomasz Witkowski - wszechstronny muzyk łączący grę organową z dyrygenturą.      
 • Katarzyna Dondalska - Wybitna polska sopranistka koloraturowa  o skali czterech oktaw.  Wielka śpiewaczka operowa Barbara Bonney, w wywiadzie udzielonym dla Telewizji BBC podczas Cardiff Singer of the World Festival, po wysłuchaniu śpiewu polskiej artystki, nazwała ją „Ósmym Cudem Świata”.
 • Bartłomiej Kłos - Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku im. Stanisława Moniuszki. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał na kierunku wokalistyka w klasie śpiewu profesora Leszka Skrli. Od 2012 roku prowadzi ożywioną działalność koncertową - zarówno w kraju, jak i zagranicą.
 • Natan Dondalski – Laureat wielu prestiżowych konkursów skrzypcowych. Koncertmistrz dwóch Filharmonii. Profesor Akademii Sztuki w Szczecinie oraz ceniony pedagog. Zdaniem krytyki i prasy Natan Dondalski zaliczany jest do czołówki najlepszych polskich skrzypków.
 • Patrycja Piekutowska -  Absolwentka  Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Tadeusza Gadziny oraz absolwentka dwuletnich studiów podyplomowych w Konserwatorium Królewskim w Belgii u prof. Igora Ojstracha. Artystka koncertowała na czterech kontynentach (Europa, Azja, Ameryka Płn. i Ameryka Płd.) Znakomicie łączy grę skrzypcową i prowadzenie koncertów.
 • Bohdan Boguszewski – Dyrygent - Założyciel Orkiestry Academia i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum. Prowadził koncerty w większości krajów Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. W nowojorskich salach koncertowych Lincoln Center  i Carnegie Hall zamykał w roku 2010 Międzynarodowy Rok Chopinowski.

Kontakt do organizatora:

 • Pomorskie Stowarzyszenie Instrumentalistów Academia
 • ul. Krzemienna 40     70 - 734 Szczecin    NIP  851-217-30-21
 • Bohdan Boguszewski  tel. +48 501 149 568

 

Zdjęcie: /media/1920/wydarzenia2024/20240606_100648_810334.jpg